0 Kč

posuvné dveře

.

Zašupovací, zasunovací, šoupací nebo pojízdné, jsou přívlastky pro dveře které se neotáčejí na pantech dovnitř nebo ven, ale tiše se odsunou stranou. Jejich předností, vedle elegantního vzhledu je, že nezmenšují prostor zárubní, jejich otevřené křídlo nepřekáží v prostoru a ani průvan s nimi nepráskne. Hodí se do míst, kde máte dveře po většinu času otevřené a klasické dveře by překážely.

posuvné dveře

Posuvné dveře do zdi

Někde můžete najít označení posuvné dveře do pouzdra – to je konstrukce „pouzdra“ umístěná ve zdi a dveře se zasunutím do pouzdra ve zdi ukryjí. S plánováním těchto dveří musíte počítat už při stavbě domu nebo větší rekonstrukci. Důvodem je, že stavební otvor pro tyto dveře musí být i pro "otevřené" křídlo dveří a tloušťka zdi musí být dostatečná pro ukrytí pouzdra do kterého budou dveře zajíždět. Pouzdro se pak překryje omítkou nebo sádrokartonem a splyne se sousední zdí.

REKLAMA

Nabídka posuvných dveří na Biano.cz

Posuvné dveře po zdi

Jsou připevněné na pojezdu, po kterém se pohybují. A to po stěně, zůstávají viditelné a je třeba s tím počítat při umístění dalších prvků na zdi třeba vypínače, ke kterým byste se, po posunutí dveří na zeď, nedostali.

REKLAMA