0 Kč

Solární kolektory

 fotovoltaika

solar3.jpg.

Solární kolektory a fotovoltaická elektrárna si berou energii ze slunce. Využijte jeho sílu i ve vašem domě?

Slunce vám zajistí nejen celoroční ohřev teplé vody v domácnosti, ale pomůže vám vyhřívat i vodu v bazénu a vytápět váš dům. A navíc, jde o zcela ekologický, obnovitelný zdroj energie.

.

Solární kolektory na ohřev vody
 • ušetří až 70 %  oproti stávajícím nákladům a  dalších 30% na vytápění domu
 • nemusí se nijak udržovat, stačí je jednou za dva roky zkontrolovat
 • zvýší cenu nemovitosti
 • na jejich pořízení vyplácí stát dotaci 45  až 60 000 Kč

.

Zajímá vás solární ohřev vody pro váš dům?

Klikněte a vyplňte dotazník. Získáte nezávaznou nabídku.

.
nabídka.png

Vakuové trubicové kolektory

 • Vysoká účinnost i za zhoršených podmínek. Pohlcují nejen přímé sluneční paprsky, ale rovněž difuzní záření. Jejich výkon nesníží ani mráz.
 • Větší výkon. Trubicové kolektory mají až o 25 % vyšší výkonnost než deskové kolektory.
 • Minimální tepelné ztráty. Díky Heat pipe technologii necirkuluje teplonosná kapalina přímo v trubicích, ale ve sběrači kolektoru. Navíc mezi trubicemi se nachází vakuum, které minimalizuje tepelné ztráty.
 • Nižší nároky na orientaci střechy. Vakuové trubicové kolektory jsou tolerantní vůči odchylkám od ideálního úhlu instalace. Dobře fungují nejen při orientaci na jih, ale také při východní a západní instalaci.
 • Odolnost vůči sněhu. Díky kulatému tvaru kolektorů se na trubicích nedrží sníh. Sklouzne mezi ně a trubice se tak i v zimě postarají o ohřev vody.
 • Dlouhá životnost. Na vakuum v kolektorech se dává záruka 15 let. Ale životnost trubicových kolektorů bývá daleko větší – počítá se na desítky roků.
 • Snadná a levná výměna. Trubice jsou velmi odolné a vydrží i běžné krupobití. Pokud by ale přece jen došlo k jejich poškození, snadno se vymění i za plného provozu

fve-reference-29.jpg

Fotovoltaická elektrárna

s tepelným čerpadlem

Každý chce v současné době ušetřit maximum, kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla dokáže ušetřit až 90 % vašich současných nákladů na energie. 

Fotovoltaika na vaší střeše pokryje nejen spotřebu vašich elektrických zařízení, ale napájí také tepelné čerpadlo. To pak ohřívá nádrž s vodou, která proudí do vašich kohoutků a  vytápí celý domu.

fve-panel.png

Srovnání úspor se stávajícím topením:

 • 90% nákladů uspoříte pokud nyní topíte elektřinou
 • 50% nákladů ušetříte pokud nyní topíte plynovým kotlem
 • 30% nákladů ušetříte pokud nyní topíte plynovým kondenzačním kotlem.

Na pořízení fotovoltaické elektrárky a tepelného čerpadla stát vyplácí až

200 000 Kč.

Dotazník pro nezávaznou poptávku na fotovoltaickou elektrárnu:

foto.png

Firem, které nabízejí instalaci fotovoltaické elektrárny a dalších obnovitelných zdrojů energie je nyní na trhu spousta. Při výběru si dejte pozor na neférové nabídky a pečlivě srovnejte všechny parametry.

Přehnaně vysoké úspory

Ujistěte se, že deklarovaná úspora je celoroční průměr, ne jen ta letní, kdy netopíte a slunce svítí  celý dlouhý den.

Levnější komponenty

Zkotrolujte si účinnost a kvalitu, levnější varianta vyrobí méně elektřiny a nízkopřepěťová baterie se nehodí pro každodenní provoz.

Rychlá realizace

Jen vytvoření projektové dokumentace trvá okolo 10 týdnů a  stejně tak dlouho se čeká na rozhodnutí o vyplacení dotace. V současné době se dlouho čeká i na materiál a termín montáže.

Výše dotace

Celková výše dotace Nová zelená  usporám je až 200 000 Kč. Záleží ale na konkrétních parametrech.  Mezi ty nejdůležitější patří typ FVE s akumulací do vody, do baterie, s tepelným čerpadlem.