0 Kč

animal.jpeg

Uvažujete o mazlíčkovi?

Pořídit si domácího mazlíčka má značné výhody v oblasti duševního zdraví, jako třeba zmírnění stresu, úzkosti či deprese. Existuje spousta ověřených výhod týkajících se našeho zdraví, snížení krevního tlaku a dokonce i zmenšení rizika srdečního infarktu. Ne všichni domácí mazlíčci jsou však stejně dobří v pomáhání jejich vystresovaným majitelům. Některá zvířátka bývají přítulnější než jiná, fyzický kontakt s našimi mazlíčky v těle uvolňuje řadu látek snižující bolest, např. serotonin, oxytocin, dopamin a prolaktin. 

Proto dáváme přednost zvířatům, která milují mazlení. Co myslíte, kteří mazlíčci jsou nejpřítulnější? 

Pes

Označení “nejlepší přítel člověka” platí psa na 100% .Jsou velmi loajální a neuvěřitelně laskaví. Psi jsou společenská zvířata, která se chtějí sblížit, být přijata a být milována. Nemilosrdně olizovat své majitele je příkladem projevu psí náklonnosti. Dost často je to snaha umýt sůl z lidské pokožky, ale častěji se jedná o projev  lásky a věrnosti.

bigstock
Někteří psi jsou přítulnější než ostatní,  velký vliv na to má hlavně jejich výchova. I plemena považována za agresivní, jako například pitbull nebo rottweiler, mohou být ti nejmazlivější a nejpřítulnější dobráci, pokud jsou součástí milujícího domova.

kotě

Kočka

O Kočkách se říká, že jsou rezervované, bezcitné a odměřené. To je k nim ale nespravedlivé, ve skutečnosti jsou docela láskyplné. Rozdíl mezi psy a kočkami je ve způsobu, jakým lásku projevují. Ve většině případů jsou kočky svým majitelům velmi oddané a opravdu je zbožňují. 

Vzpřímení ocasu a otírání se o své páníčky, jsou jasné projevy náklonnosti, které lidé často chápají špatně. Navzdory zažitému stereotypu jsou rozhodně mazliví domácí mazlíčci.

Králík

Termín “králíček” je prakticky synonymem pro roztomilé, načechrané a mazlivé stvoření, které poskakuje a hopká z místa na místo. Králíci mohou být stejně loajální a láskyplní jako psi. Jsou to rozdílné osobností – od tichých a plachých až po společenské a hravé.

Nelíbí se jim zvedání a raději se mazlí a nechávají hladit, když jsou na zemi nebo na klíně. Pokud se mu něco nelíbí může vás instinktivně kousnout či škrábnout. Když se o  něj dobře staráte, je králíček mimořádně milujícím mazlíčkem.

králíček.jpg

morče.jpgMorčata dávají hlasitě najevo, co se jim líbí a co ne. Jsou také skvělými prvními mazlíčky pro malé děti.

Morče

Morčata jsou v přírodě kořistí, proto je jejich přirozeným instinktem utíkat a schovávat se, ne hrát si a mazlit se.  Jakmile ale začne morče svému majiteli důvěřovat, bude mu věrné a bude ho zbožňovat. Jsou to tak společenská zvířata, že je většinou lepší vlastnit alespoň dvě morčata najednou, aby vždy měla někoho, kdo jim bude dělat společnost – aby se nezačala cítit osaměle a izolovaně.

.Vodítko pro psy

Pokud se váš pes teprve učí chodit na vodítku zvolte  jednouché vodítko, textilní, kožené nebo řetízkové. Dlouhé asi 120 cm, takové vodítko je vhodné i pro psy v místech kde potřebujete mít psa blízko sebe.

Pokud svého psa ovládáte a můžete si dovolit delší vzdálenost  pořiďte si vodítko  přepínací – nejčastěji textilní. Jsou dlouhá cca 2 m a dají se obvykle používat ve 3 různých délkách.

REKLAMA

dětské.jpg

.

Škrabadlo

Aby vám kočičí miláček neponičil váš nábytek nebo závěsy pořiďte mu škrabadlo. Velikost zvolte podle prostoru, který v bytě máte, pro kočky samozřejmě platí: čím větší tím lepší. 

REKLAMA

Škrablo pro kočku.jpg

Škrabadla jsou tradičně omotány přírodním sisalovým provazem, což mají kočky nejraději. 

Odpočívadla jsou většinou plyšová, aby byla pro kočky pohodlná, škrabadlo musíte zajistit, aby bylo stabilní a kočka si nemohla při jeho používání ublížit.

REKLAMA

..

šanta.jpg

Víte jak zajistit aby si vaše kočička nové škabadlo oblíbila? Postříkejte jej sprejem se šantou kočičí, tu kočky milují.

Krmiva

Výrobci rozdělují krmiva do třech kategorií podle použitých surovin a receptury.

  • Jako superprémiová se označují krmiva nejvyšší jakosti, na obalu je uvedeno konkrétní složení, základní surovinou je maso uvedeného druhu.

  • Střední jakost je označena výrazem prémium, na obale se dočtete procentuální zastoupení použitých surovin, tato krmiva garantují obsah jednotlivých látek, bílkoviny však mohou být různého původu. 

  • Jako standard nebo economy (levná) bývá označena základní řada krmiv, která vychází vstříc požadavkům na nízkou cenu produktu při zachování výživové hodnoty.

REKLAMA