0 Kč

REKLAMA

Potřebujete vyměnit židli? Podívejte se na co se můžete těšit.

zidle

židle

REKLAMA

Podle čeho vybrat židli?

Ať se nám to líbí nebo ne, jako první nás zajímá vzhled židle, zvažujeme jestli se hodí k ostatnímu nábytku nebo zapadá do našeho designového cítění. Až teprve jako druhou věc zjišťujeme jak se nám v ní sedí, mělo by to být obráceně, ale není.

Nabídka setů stůl a židle

Nejen u kancelářské židle je důležité zdravotní hledisko. Klidně se může stát, že na ní budete sedět celé odpoledne nebo celý večer, to je okolo čtyř nebo pěti hodin. Proč tak dlouho? Protože návštěva kamarádky se protáhne a hned na to začnete psát úkoly s vaším školákem. Věřte, stojí to za zamyšlení.

Je důležité, aby jste při sezení dosáhli na zem celou plochou chodidla a kolena svírala pravý úhel. V žádném případě vás nesmí tlačit hrana židle do podkolení, omezila by váš krevní oběh. Je jedno jestli je židle dřevěná nebo polstrovaná, problém je to v každém případě.

REKLAMA

židleCelkovou velikost židle zvolte podle velikosti místnosti ve které plánujete sedět. Pokud máte štěstí a můžete si dovolit celou jídelnu klidně si pořiďte pohodlné židle, které téměř připomínají křesílka.

Do malého bytu zvolte samozřejmě poněkud subtilnější provedení. Podobná pravidla platí i u židlí s područkami, myslete na to, že takovou židli nemůžete obvykle zasunout pod stůl a bude stále zabírat místo kolem stolu. Pokud potřebujete židli s područkami pro staršího nebo méně pohyblivého člena rodiny, můžete koupit např. dvě židle s područkami a zbytek bez područek, ovšem ve stejném designu.

V každém případě by měla být židle dostatečně robustní, nezapomínejte že k vám může přijít na návštěvu babička nebo teta silnější postavy a pokud jste tomu rádi, chcete aby se u vás cítila příjemně.

Materiál -  to je těžká otázka, na trhu je spousta židlí od designových z tvrzeného plastu, přes dřevěné s polstrem nebo bez, až po ty celočalouněné.

Black.png

REKLAMA

židle

Asi jste se teď v mysli vrátili k první větě našeho článku „ jako první nás zajímá vzhled židle“ a máte pravdu, vzhled je důležitý. Jen malá připomínka u plastových nebo celodřevěných židlí budete dříve nebo později řešit polštářky a podsedáky, protože jinak na nich ty čtyři hodiny prostě nevydržíte sedět.

Kvalita – v dnešní době můžete koupit židle i za velice dobrou cenu, ale mějte se na pozoru, aby nebyly příliš levné. Levné kovové židle mívají slabší sváry, které nevydrží několik let a dřevěné židle mají tenčí nohy a příčky než je potřeba. Takové židle se časem rozviklají a nohy se rozjíždějí do stran.

Kvalita čalounění se určuje testem Martindale, to je standardizovaná metoda sloužící k testování mechanické oděruvzdornosti textilie, jinými slovy zkoumá to, jakou má textilie schopnost odolat tření. Jednotka martindale pak udává, počet cyklů odolnosti proti oděru. 

  • Pro běžné domácí užití se udává počet cyklů (otěrů) mezi 15 000 - 30 000, přičemž záleží, jak moc daný nábytek využíváte. Pro nábytek, který je předmětem každodenního užití, se doporučuje spíše větší počet cyklů.
  • Zátěžové látky, které je možno užívat komerčně, například v hotelech, restauracích či veřejných prostorách, začínají s hodnotou 30 000 cyklů.

Podívejte se také jak jsou opracované spodní strany židlí, aby vám nepoškrábali podlahu.

REKLAMA

Prostředky pro čištění sedaček a čalounění

čalounění.jpg