0 Kč

REKLAMA

Zatemňovací závěsy

Zatemění.jpg

Závěsy 

.

Blackout nebo Dimout

.

Většina látek, pro které se ustálil název blackout, jsou ve skutečnosti dimout – tedy látky, které zastiňují výrazně více, než běžné závěsy, ale nikoliv stoprocentně. 

REKLAMA

Květinové dekory zatemňovacích závěsů

Zatemění2.jpgBLACKOUT

Látka která nepropustí 100% světla má z rubové strany jednobarevný, světlu nepropustný „gumový“ zátěr, který zajistí úplnou světelnou neprostupnost. Nevýhodou této látky je, že je dekorativní jen z jedné strany. Je poněkud tužší a méně splývavá, proto je pro závěsy nutné zvolit vhodný střih

DIMOUT

Vedle téměř nulové propustnosti světla zároveň poskytují významnou tepelnou izolaci, v létě udržují v místnosti příjemnou teplotu a blokují horký vzduch z venku, v zimě naopak zadrží teplo uvnitř a nepustí dovnitř chlad.

Nezanedbatelným bonusem těchto závěsů je také tlumení hluku z okolí a zlepšení akustiky v místnosti. 

Látka ze 100% polyesteru má vysokou gramáž od 260gr/m2 (oproti běžné 120gr/m2), je tkaná speciální technologií, kdy je látka tvořena třemi vrstvami, přičemž prostřední vrstva je vyrobena z černé příze nepropouštějící světlo.

Takové závěsy oceníte především v ložnici, vězte že pokud máte okna na východ nebo před domem pouliční osvětlení, tak se bez takových závěsů prostě neobejdete. Dalším významným pomocníkem jsou v dětských pokojích malých dětí, protože v zatemněném pokojíčku se během dne lépe usíná.

REKLAMA


Zatemění

.

Velký vliv na funkčnost těchto závěsů má i jejich způsob věšení, pokud si zakoupíte závěsy s kovovými průvleky bude kolem nich prosvítat dost světla, které vám sice nebude svítit do očí  ale snížíte tak celkové zatemnění místnosti. 

Zavěšení na kroužky.jpgNaopak zavěšení na tunýlek s provlečenou tyčí nebo pomocí řasící stuhy nepropouští žádné světlo. Významnou roli také hraje únik světla po stranách zavěsů, pokud je nemůžete zavěsit ode zdi ke zdi, překryjte okno aspoň 25 cm z každé strany.

.

.

Pokud nemáte standardní rozměry oken můžete si nechat ušít zatemňovací závěsy i na zakázku, tak aby co nejlépe plnily svoji funkci a zpříjemňovaly vaše spaní.

REKLAMA

Zatemňovací závěsy na zakázku

Zatemnění