0 Kč

REKLAMA

Celkový dojem vašeho bytu nebo domu pomůžou vytvořit obrazy na stěnách. Podívejte se z čeho můžete vybírat.

obrazy

Barvy

barvy

Většina mužů vidí svět pesimističtěji, v tmavších barvách a to působí na jejich psychiku.  Ženy jsou právě i díky barevnějšímu vidění optimističtěji naladěny.  Když muž řekne bude líp,  žena to vidí růžově.

Při vnímání barev hraje roli i jazyk a kultura. V některých asijských zemích je bílá barvou smutku, štěstí, bohatství a plodnost symbolizuje červená – která je pro nás barvou výstrahy, či nebezpečí.

Při zařizování přemýšlejte nejen o barevných odstínech a jejich kombinaci, ale i o přístupu světla či konkrétním využití daných prostor. 

Black.png

barvy

Tmavší a sytější barva ubírá světlo, resp. odráží méně světla do prostoru. Pro útulný interiér se hodí teplejší barvy, které světlo pohlcují více než studené, které jej většinou odrážejí zpět.

Už dávno neplatí, že všechny stěny musí mít stejnou barvu, jedna tmavá stěna dokáže například zkrátit místnost, která působí jako příliš dlouhá. Tmavší barvy obecně místnosti zmenší, světlé jako by je projasněním trochu zvětšily.

Každý z nás vnímá barvy trochu jinak. Je to dáno osobní zkušeností, někdo například nemá rád modrou, protože jako dítě strávil hodně času v modře vymalované nemocnici.

REKLAMA

Široký výběr závěsů na BIANO.cz.

.

Na barevném ladění místnosti mají velký podíl závěsy na oknech.

Široký výběr závěsů 

.

.

Nenechte se unášet dočasnými trendy, interiéroví designéři každoročně vyhlašují barvu roku, možná si v té barvě kupte pár polštářů, nebo ubrus, ale vymalovat stěny nebo si pořídit každý rok novou kuchyň se vám určitě nebude chtít.

barvy ložnice.png

.

Před samotným nákupem se zamyslete nad tím v jakých barvách a jejich odstínech chcete svůj byt zařídit. Klidně si pro každou místnost rozvrhněte a nakreslete barevné schéma, tak jak to dělají designéři a při nákupu se ho držte.

Zlaté pravidlo říká, abyste pro nábytek, kuchyň nebo stěny vybrali neutrální barvu např, bílou, krémovou nebo šedou. Aby  nebyl váš interiér monotóní a fádní doplňte jej těmi barevnými polštáři nebo závěsy.  Věřte, že čím výraznější barva nebo vzor tím dřív se vám omrzí a výměna povlaků na polštář vás nebude tolik mrzet.

.

Čeština, podobně jako angličtina a němčina rozlišuje jedenáct základních barev:

Červená – stimulující, intenzivní a výrazná. Rozproudí adrenalin i konverzaci a povzbudí chuť k jídlu. Logicky se pak nejlépe hodí do kuchyně, naopak nedoporučuje se do ložnice. 

Oranžová – energická, ale bez agresivity. Zlepšuje koncentraci, kreativitu a probouzí emoce. Hodí se do pracoven i dětských pokojů.

Fialová – dramatická, luxusní a provokující. Ve světlejších odstínech může uklidňovat a hodí se do ložnic.

Růžová – romantická, láskyplná a něžná. Ideální jako sekundární barva do kuchyní, případně do dětských pokojů.

Zelená – uklidňující a harmonická. Vhodná do jakékoli místnosti, vyvolává pocity bezpečí a sepětí s přírodou. Není náhoda, že se doporučuje do ložnice. 

Žlutá – veselá, ale také iritující. Obecně bývá spojována s pozitivními emocemi, nesmí být jí ale moc – pak vyvolává frustraci.   

Modrá – zklidňující a relaxační. Uvolňuje napětí, proto je vhodná do ložnic. Pozor na tmavě modrou, která může evokovat smutek.

Černá – elegantní a nekompromisní. Jde vlastně o absenci barev, použijte ji jako doplňkovou barvu a dodáte místnosti hloubku.

Bílá – univerzální a velkorysá. Zvětšuje prostor, nicméně může působit fádně. Základ, na kterém vaše fantazie může stavět. 

Hnědá – zemitá a útulná. Uklidňuje a zbavuje stresu, ale zároveň může působit nudně. Nedoporučuje se jako primární barva.

Šedá – luxusní a vyvážená. Sama o sobě by mohla být fádní nebo i tísnivá, ale při kombinaci s pestrými barvami dodá interiéru styl.

REKLAMA

koberce

Nadpis panelu

REKLAMA