0 Kč

Ručníky a osušky

REKLAMA

Potřebujete nový ručník? Budete překvapeni jak velký máte výběr

Pinterest.com

.

Říkáte si co by se asi tak dalo na výběru ručníků a osušek pokazit?  Možná byste se divili.

Nezáleží jen na vzhledu samotného materiálu, ale také dost na jeho složení a gramáži.

.

Nejběžnější ručníky na našem trhu jsou vyrobeny z bavlny.  Kvalita těchto ručníků je velice různorodá, při výběru si pečlivě přečtěte informace o materiálovém složení a gramáži. Kvalitní ručníky jsou vyrobeny z kvalitní česané bavlny, samozřejmě bez jakékoliv příměsi z trojrozměrné textilie zvané froté, která dobře saje vodu a je velmi příjemná na dotyk.

Méně kvalitní ručníky mají gramáž do 450 g/m2. U těch lepších se nejčastěji pohybuje mezi 450–580 g/m2. Luxusní ručníky, které jsou o něco dražší, mohou dosahovat až 800 g/m2.

Platí, že čím větší gramáž tím kvalitnější ručník,  Narazíte i na ručníky, které mají gramáž jen okolo 250–400 g/m2. Nejsou tak kvalitní, ale na občasné používání, například na podlahu ke sprše stačí.

Black.png

Bavlněné ručníky se vyrábějí  v mnoha různých variacích. Romantické, s krajkou či výšivkou, v něžně pastelových barvách pro ženy nebo naopak v sytých odstínech, s námořnickými motivy nebo decentními proužky pro muže. 

Pinterest.comVelikost ručníků je velmi individuální záležitost. Jsou lidé, kteří používají na ruce malý ručník 50 x 30 cm a každý den jej vymění, a po sprše mají také rádi menší ručník třeba 140 x 70 cm a každý den používají nový. Na druhou stranu jsou lidé, kteří milují obrovské osušky do kterých se po koupeli můžou celí zabalit, taková osuška může mít rozměr 80 x 200 cm nebo 100 x 160 cm. Výběr je široký tak si vyberte dobře.

Aby vám ručníky a osušky vydržely co nejdéle, musíte jim věnovat alespoň minimální péči, jednou týdně je vyprat v jemném pracím prostředku, aby vám nevybledly barvy a neponičila se vlákna.

Ručníky perte samostatně na 60 stupňů.  

Nové ručníky by jste měli dvakrát za sebou vyprat, aby jste z nich odstranili chemické látky a změkčovadla používané při výrobě. Také se z nich uvolní vlákna která v nich zůstala po šití a zbylé, potřebné se naopak utáhnou.

Ručníky a osušky nikdy nežehlete.

Modal

Modal je přírodní vlákno vyrobené ze 100% celulózy, která se získává z bukového dřeva. Ručníky z tohoto mimořádně kvalitního materiálu jsou hedvábně měkké a mají přirozený lesk, který se nikdy nevytratí. Modal je o 50 % více savý než klasická bavlna a jeho další nepopiratelnou předností je, že schne mnohem rychleji - ručník je rychleschnoucí.

Modal je šetrný k pokožce a poskytuje maximální komfort jeto ideální materiál pro každého, kdo má citlivou pokožku, je vynikající volbou rovněž pro exematiky nebo pacienty s lupénkou.

Bambus

Bambusové ručníky  výborně sají vlhkost, jsou odolné proti plísním a bakteriím, velmi dobře schnou a hodí se proto nejen do koupelny, ale i do sauny, kde je extrémně vysoká vlhkost vzduchu.

Bambusové vlákno pochází z míst, kde je přístup k přírodě šetrný, bez použití pesticidů a dalších nebezpečných látek. Bambus je hypoalergenní materiál, který odolává plísním i škůdcům.  Tyto vlastnosti dělají z bambusových ručníků skvělou volbu pro děti, stejně jako lidi s alergiemi a citlivou pletí.

Poměr 40 % bambusu a 60 % bavlny činí z ručníků luxusní a kvalitní materiál.

REKLAMA