0 Kč

REKLAMA

koberce

koberec na terasu.

Venkovní koberec

.

Máte rádi útulnou terasu nebo balkón, kde se cítíte jako v pokojíčku pod širým nebem?

Nebo máte na terase staré dlaždice a chcete ji zútulnit? Jednou z cest je položit koberec, ale dát na nekrytou terasu běžný koberec není dobré, špiní se, déšť jej promáčí a nakonec je to horší řešení než když tam nedáte vůbec nic.

Řešením jsou venkovní koberce z polypropylenu, vzhled a textura připomínají klasické koberce. Na rozdíl od nich se však snadno udržují v čistotě a klidně po nich můžete chodit v botách. Na druhou stranu po nich můžete chodit i na boso - jsou příjemné na dotyk.

REKLAMA

Venkovní koberce na Biano.cz

Zahradní koberec z polyesterové tkaniny, můžete ho omývat, velmi rychle uschne tím pádem je hypoalergenní, bakterie, houby nebo roztoči nemají možnost rozvoje, stejně tak se v nich nehromadí písek, bláto a pyly.

Koberec je odolný vůči vlhkosti a mechanickému poškození. Koberce z polyesterové tkaniny, potažené pěnovým PVC, vypadají skvěle, můžete si vybrat moderní geometrické vzory, které se hodí ke skandinávskému nábytku nebo rustikální a tradiční vzory pro romantický styl terasy nebo balkónu.

Umělá trávatravní koberce

Další variantou pro zúlnění terasy je umělá tráva. Dnes se travní koberce vyrábí i s vysokým vlasem v realistickém vzhledu, od pravé trávy na první pohled téměř nerozeznatelné. Mají velmi příjemný nášlap bosou nohou, budete tak mít pocit, že chodíte po skutečném trávníku. 

Kvalitní travní koberce mají schopnost udržet si přirozený vzhled a dlouhou životnost s nízkými provozními náklady, a navíc zcela bez starostí s údržbou. Většina umělých trávníků má drenážní otvory pro lepší odvod vody, stačí si jen vybrat délku vlasu.

travni koberecCenu travního koberce ovlivňuje výška vlasu a celková hmotnost. Čím vyšší budou tyto parametry tím kvalitnější a zpravidla i měkčí tráva bude. Zlatá střední cesta je výška vlasu 2 - 3 cm a pokud bude mít koberec v sobě i žlutá stébla má i reálný přirozený vzhled.

Umělé trávy s vyšším vlasem, okolo 4 cm a s vysokou celkovou hmotností jsou opravdu příjemné a doslova se do nich zaboříte. Výhoda těchto trav s vysokou hmotností a hustotou je i ta, že vlas si nebude časem, narozdíl od levnějších alternativ lehat. Tráva zůstane vysoká a měkká.