0 Kč

Hledání stínu

Letní měsíce milujeme všichni, koupání grilování a hlavně slunění. A právě toho slunění máme čas od času dost, někdy si prostě potřebujeme od slunce odpočinout a pokud nechceme radikální řešení a zavřít se doma přichází na řadu zastíněná pergola, slunečník nebo aspoň stínící plachta.

Slunečník i pergola vás navíc ochrání i před letním deštěm. 

Pergola

Pergola, máme na mysli tu letní neuzavřenou, vám poskytne pohodlí a klid, zastřešenou pergolu můžete vybavit pohodlným nábytkem, který nemusíte na noc uklízet a od jarních měsíců do podzimu máte jednu společenskou místnost navíc.

Velikost pergoly volte právě podle toho jak společenští jste, kolik lidí se vám sejde k posezení pod pergolou. Rozmyslete si jaké posezení chcete, jestli do pergoly umístíte jídelní stůl se židlema kolem nebo zahradní sedací soupravu k odpolední siestě. 

Pergolu také můžete vybavit grilem a malou letní kuchyňkou.

REKLAMA

Dřevěná pergola podtrhne přírodní ráz zahrady

Pergola3.jpg

To vše a hlavně velikost zahrady a umístění budoucí pergoly důkladně promyslete protože to nejdůležitější teprve přijde.

Materiál

Dřevo- dnes už klasické pergoly jsou ozdobou každé zahrady, jejich výhodou je cena a možnost si ji sestavit sám. Prodávají připravené stavebnice s montážním návodem, ale můžete si zakoupit ohoblované trámy, střešní krytinu a vytvořit pergolu podle vlastních představ.

REKLAMA

Pergola s posuvnou střechou

pergola4.png.

.

.

Hliník - v posledních letech stále rozšířenější moderní styl pergol, jejich hliníková konstrukce může mít jakoukoliv barvu, nejčastěji se používá bílá nebo elegantní antracitová. Vekou výhodou těchto pergol je jejich bezúdržbovost. Pevná střecha hliníkové pergoly může být z polykarbonátu nebo bezpečnostního skla.

REKLAMA

Fotovoltaické elektrárny

Heuréka Hobbytec

.

.

Moderním trendem jsou bioklimatické pergoly, mají otočnou lamelovou střechu, kterou můžete nastavit podle polohy slunce a funguje i protí dešti. 

    • Novinkou v této oblasti je střecha pergoly z  fotovoltaických panelů, které můžete připojit do sítě nebo využívat pro vlastní potřebu.
    • Nejlevnější variantou zastínění pergoly jsou samozřejmě popínavé rostliny, pokud si chcete dopřát čas a nachat konstrukci pergoly porůst přísavníkem, vinou révou nebo třeba Vistárií budete odměněni opravdu půvabným a navíc i chladivým zákoutím.

.

REKLAMA

Zahradní altán s kovovou konstrukcí

altán4.jpg

Altán

Zatímco pergolu můžete umístit kamkoliv i přímo ke stěně domu altán je stavba samostatná. 

REKLAMA

Romantický zahradní nábytek

stolek a židle.jpeg

Altánek si můžete postavit třeba na opačný konec zahrady než máte dům a užívat si v něm klid a pododu. 

Jednou z možností je romantická kovová konstrukce, kterou můžete nechat obrůst popínav

ými růžemi a doplnit o nábytek ve stylu Provence.


REKLAMA

altány

REKLAMA

Heureka Dům dekoraceSlunečník

Slunečník se na rozdíl od pergoly nebo altánu hodí i na balkón bytového domu.

Výběr je opravdu široký a tak přemýšlejte jak velký slunečník potřebujete, na balkón asi menší lehčí na zahradu, kde může nahradit pergolu nebo altán zvolte větší. Počítejte s tím, že takový slunečník, jen tak lehce a rychle neuklidíte před bouřkou a budete jej muset složit, svázat a  ponechat na zahradě. Slunečníky se vyrábějí ze dřeva (dub, teak) nebo z kovu, výběr je na vás, Oba jsou kvalitativně srovnatelné. Stejně tak si vyberte i konstrukci slunečníku, někdo preferuje slunečník se středovou tyčí uprostřed stolu, jiný dává přednost boční tyči, která pomáhá při naklánění slunečníku podle polohy slunce.

U malého slunečníku také nemusíte řešit sklápění, je lehký a zvládne to i žena, u větších slunečníků bývají složitější, mají kličky a lankové systémy některé i protizávaží.

Důležitou součástí slunečníku je stojan, jsou to nádoby, které naplníte pískem nebo vodou a položíte k patě slunečníku aby vám jej neovál vítr, Prodávají se i žulové nebo betonové stojany, které zajišťují stabilitu slunečníku.

.

Stínící plachta

Nejjednodušším a také nejlevnějším způsobem jak získat stín v parném létě jsou plachty. Jsou v rozích opatřeny kováním za které je můžete kamkoliv pověsit nebo přivázat.

Stačí jen vybrat ten správný tvar a velikost.

REKLAMA
Stínící plachta Biano

Příjemný stín v horkém letnímu dni už máte, teď už stačí vybrat si pohodlné lehátko a báječný letní relax může začít.

REKLAMA

Zahradní nábytek.jpg