0 Kč

Fontána na terase

Všichni víme, že pohled na sebemenší vodní hladinu nebo zurčící potůček nám přináši pocit pohody a klidu, prostě úplný balzám pro duši. Pokud vlastníte zahradu, není pro vás problém si takový malý antidepresivní kout vytvořit.

A jestli máte u bytu terasu nebo jen trochu větší balkon můžete si takové oživení vybudovat v menším měřítku tak.

Na trhu najdete celou řadu fontán a potůčků z Polyresinu (umělý pryskyřicový materiál obsahující pouze vodík a uhlík), stačí si vybrat.

REKLAMA

fontánky a potůčky


Oběh vody v potůčku.

Fontánky a potůčky vhodné na terasu nebo balkón mají oběhové čerpadlo, V potůčku neustále koluje voda, kterou jste na začátku do ní nalili. V horkém létě se voda více vypařuje a proto je nutné ji čas od času dolít.

Některé se prodávají jako kompletní sada, stačí je jen vybalit, dolít vodu  a připojit do sítě. U těchto fontán, ale musíte myslet na přívod elektřiny. Další variantou jsou fontánky vybavené solární vodním čerpadlem. U těch stačí najít vhodné stanoviště pro solární panel a bublající potůček může začít bublat.

Při výběru fontánky, potůčku nebo vodotrysku se v první řadě řiďte velikostí vaší terasy nebo balkónu, aby vám zbylo místo i pro pohodlné posezení. Mít fontánku a nemít si kam sednout by asi nebylo ono.

fontána

Výroba fontánky

.

Pokud jste šikovní můžete si fontánku vyrobit sami. Nemusíte se ani trápit zjišťováním jaké oběhové čerpadlo a další doplňky potřebujete, existují kompletní sady, které vše potřebné obsahují. Pak už si stačí vybrat nádobu a dekorace, třeba kameny. Prodávají se i kameny vyvrtanou dírou, Voda pak může vyvěrat uprostřed kamene.

.

.

Krásným prvkem na terase je vodotrysk, voda se na slunci třpití a zpříjemňuje pobyt na terase i v horkých dnech.

Ananda je zahradní designera z Jižní Kalifornie, se sluncem má tedy bohaté zkušenosti a tak připravila jednoduchy fotonávod na výrobu  vodotrysku na solární pohon v nádobě s vodními rostlinami.

www.apieceofrainbow.com

Pokud neumíte anglicky, v prohlížeči Chrome, najeďte myší na text, stiskněte pravé tlačítko a vyberte volbu: Přeložit do jazyka čeština.

vodotrysk s květinami