0 Kč

Osvětlení  zahrady

REKLAMA

osvětlení terasy

.

Večerní posezení na terase nebo na zahradě je jedním a pro někoho možná i tím nejdůležitější důvodem proč ji má. K  příjemnému večernímu posezení určitě patří osvětlení, nebudeme přeci sedět potmě. 

.

Dalším důvodem proč si dát práci s výběrem toho správného osvětlení je kouzelná atmosféra, kterou chceme v celé zahradě vytvořit.

REKLAMA

Osvětlení zahrady

.

Pinterest.com
Stačí smotat vánoční řetěz s vlastním zdrojem na baterky a kouzelná lampa je tady. prodávají se i řetězy se žárovkami, na solární panel které můžete rozvěsit kolem od stromu ke stromu. Přes den se nabíjí baterky a až se sešeří řetěz se sám od sebe rozsvítí a svítí 6 až 8 hodin.

.

Jedním z důvodů proč si osvětlení do zahrady pořizujeme je naše bezpečnost. Osvětlení cestiček především schodů nám jistě pomůže při pohybu po noční zahradě. Dalším bezpečnostním prvkem jsou světla s pohybovými čidly, které se rozsvítí když kolem někdo projde a nás na něj upozorní. 

Protože jsou zahradní lampy umístěné venku, zaměřte na co nejodolnější materiál. Ideální jsou kovové, třeba z hliníku.

REKLAMA
Osvětlení zahrady

Pinterest.com.

.

Osvětlení jezírek a potůčků

Jedním slovem krása, při pořizování takového osvětlení se seznamte s kvalitou nabízených světel. To znamená IP odolnost, ta říká jak je žárovka nebo celé osvětlení odolné proti přírodním vlivům, konkrétně vodě a pevným částicím. Pro venkovní použití hledejte označení alespoň IP 44, ještě lépe pak IP 68.

REKLAMA

zahradní zásuvkyPři plánování osvětelní celé zahrady si nakreslete plán jak bude vaše zahrada vypadat, přesně tak, jako to dělají zahradní designeři. Rozmyslete kudy povede cesta a kde budou větší keře nebo stromy. Je to důležité pro naplánování vedení elektrického proudu, protože rozkopat zahradu kvůli lampičkám se vám pak nebude chtít. Pokud dopředu nevíte jaké osvětlení použijete, můžete kolem cesty nebo v místě kde plánujete posezení zřídit zahradní elekrické zásuvky. Mají vzhled kamene a můžete pak do nich operativně připojovat osvětlení jaké chcete.

Zahradní osvětlení se dnes vyrábí v mnoha variantách, každý si vybere.  Ať už dáváte přednost  rustikálnímu stylu, vintage nebo leštěným hliníkovým plochám, najdete vždy tu pravou lampu.  Dejte si záležet na vyladění zahrady, domu a svítidel do jednoho harmonického celku. 

Dárkové koše2.jpgKoupit ZDE.png