0 Kč

REKLAMA

Podívejte se na nové čističky vzduchu, které vám doma vytvoří vzduch čistý jako v lese.

KLIMATIZACEKLIMATIZACEKLIMATIZACEKLIMATIZACE

Záporné ionty

smog.

Žijete a bydlíte v centru velkého města nebo blízko  prašného výrobního provozu?  Trpíte často bolestí hlavy, nervozitou, únavou, depresemi.

Velkou měrou k tomu přispívají kladné ionty.

.

vodopád

V čistém vzduchu v přírodě jsou kladné a záporné ionty obsaženy přibližně v rovnováze – poměrem 750 kladných k 650 záporným iontům, to je  pro lidský organismus velmi důležité.

Kladné ionty jsou ve větší míře v uzavřených budovách, na rušných ulicích, ale můžete se s nimi setkat i před bouřkou. Znáte ten stav, kdy se špatně dýchá, vzduch se „nehýbe“, je dusno.

Kladné Ionty mají velký podíl na vzniku civilizačních chorob, dýchacích ale i duševních potíží.

REKLAMA

klimatizace3.jpgPro naše zdraví je důležité dostatečné množství záporných iontů. V lese proudí vzduch skrz listí (jehličí) stromů a naráží do nich. U vodopádu zase padající kapky vody naráží do vzduchu. Tímto nárazem se molekula vzduchu rozštěpí na kladný kationt a záporně nabitý elektron. Elektron se spojí s další molekulou vzduchu a vznikne záporný iont. Proto se nám v lese a u vodopádů tak krásně dýchá. Pokud máme dostatek záporných iontů, tělo může relaxovat a odpočívat. Buňky mohou volně a zhluboka dýchat.

.

Vliv záporných iontů na naše zdraví:

  • podporují tvorbu enzymů, ty ovlivňují pružnost dýchacích cest, snižují vznik astmatických záchvatů a urychlují samočištění plic
  • mají pozitivní vliv na psychiku a soustředění,  pomáhají i s bolestmi hlavy.
  • zlepšují funkci štítné žlázy, stimulují nadledvinky k tvorbě glukokortikoidů a minerálokortikoidů
  • zvyšují svalovou sílu a efektivitu svalů
  • pomáhají neurotikům a lidem s poruchami spánku a různými bolestmi bez organických změn
  • zrychlují hojení ran a spálenin
  • zlepšují akomodaci očí (pohyb očních svalů při zaostřování) 
  • způsobují pokles krevního tlaku
.
.
čistý vzduch

mlhová fontána

Tyto negativní vlivy můžeme v bytě eliminovat používáním mlhových zvlhčovacích fontán, aniontových difuzérů, mlhovačů nebo čističek vzduchu.

Asi nejúčinějším pomocníkem jsou právě čističky vzduchu. Základním vybavením čističek  je kvalitní filtrační systém, odstraňuje ze vzduchu prach, pyl, zvířecí alergeny, bakterie a viry, koronaviry, spory plísní.  Filtr s aktivní uhlíkovou složkou pomáhá omezit nežádoucí pachy z domácích zvířat, kouře, výparů z vaření a odstraňuje různé nebezpečné plyny.

Ty nejlepší mají zároveň i sterilizační UV lampu, která pomáhá efektivně ničit mikroby a viry. Existují i automatické čističky, které sami zvolí optimální výkon tak, aby vzduch v místnosti co nejrychleji vyčistily.

REKLAMA