0 Kč

Urban JUNGLE

Pinterest.com.

.

Městská jungle - teď nemáme na mysli džungli vznikající v ulicích větších měst, ale tu opravdu zelenou, kterou si můžete vytvořit doma, ve svém bytě, když už si nemůžete postavit vedle domu obytný skleník nebo zimní zahradu.

.

Jste milovníkem květin a všelijakých rostlin, které se dají pěstovat doma? Nedokážete jít kolem květinářství bez zastavení a pořád si kupujete nové a nové pokojové květiny?

.

Nejste sami.

.

Po celém světě přišli lidé na to, že květiny v jejich domově jim přinášejí mnoho dobrého, uklidňují a zpříjemňují relax po dlouhém pracovním dnu. Pokojové rostliny prostě tak nějak polidšťují naše domovy. 

.

RREKLAMA

Nemáte čas ani chuť k pěstování květin? Podívejte se na širokou nabídku těch umělých, provedení těchto květin se maximálně blíží těm živým, někdy si nejste jisti jestli je květina, kterou vidíte skutečná nebo umělá.

květiny

.

Tady je několik rad jak postupovat při zakládání URBAN JUNGLE.

  • Péče o větší množství květin vyžaduje čas, počítejte s tím.
  • Z ryze praktického důvodu si vyberte jeden kout pokoje nebo místo a tam umístěte většinu rostlin, budete je muset zalévat a pečovat o ně, tím si ušetříte dost času a kroků.
  • Nezavěšujte květiny do výšky, když budete muset často šplhat na schůdky, přestane vás to brzy bavit.

.
Pokojové květiny

.

.

Pokojové květiny

REKLAMA

Závěsný kapsový květináč

  • květináčeNěkteré rostliny vyžadují slunce, jiné polostín a jiné stín, proto si ke svým květinám přečtěte "návod" a umístěte je podle toho.
  • Některé květiny mají rády vlhko, proto je musíte aspoň jednou denně rosit vodou z rozprašovače.
  • Květiny sice vyrábí kyslík, ale místnost, kde jich je víc musí být dobře odvětraná.

Pinterest.com.

Máte opravdu málo místa, nebo chcete velké květiny doplnit něčím malým? Zkuste miniskleník, pusťte fantazii na špacír a vytvořte si malé zelené skvosty.gardenista.com

.

Potřebujete poradit? podívejte se na stránku gardenista.com kde najdete rady a postup.

Pokud neumíte anglicky, v prohlížeči Chrome, najeďte myší na text, stiskněte pravé tlačítko a vyberte volbu: Přeložit do jazyka čeština.


REKLAMA

Podívejte se na nabídku nových dekorativních květináčů

květináče

Pinterest.com

.

Báječnou rostlinou je Tillandsie,  pochází z tropických a subtropických oblastí Ameriky. V boji o místo na slunci opustila pevnou zem a začala růst v korunách stromů. osvětleníJejí kořeny,  ztratily původní funkci a slouží k přichycení rostlin na větvích. Vodu i potřebné živiny rostliny přijímají listy. Proto je důležité, často je rosit rozprašovačem (pozor na zeď za nimi).

Pinterest.com.

Těm z vás, kteří nemají čas ani prostor pro pěstování pokojových rostlin, můžeme poradit alespoň malou dekoraci s umělými květinami. Pokud si dáte záležet a koupíte opravdu kvalitní umělou květinu, neuděláte si žádnou ostudu a můžete ji klidně položit vedle té živé.