0 Kč

TAPETY

Málokterý interiérový prvek má tak zapřisáhlé odpůrce jako tapety. Nejspíš si pamatují jak jejich rodiče nebo možná prarodiče tapetovali celé místnosti monotóními papírovými tapetami a sem tam se odchlípl růžek nebo rovnou celý pruh tapety.

Dlužno podotknout, že takové časy už jsou dávno pryč. Dnešní nabídka tapet je úplně o něčem jiném. Možná vás od nákupu odradí jejich opravdu široká nabídka, ve které by jste se měli orientovat, ale pokud se jí prokousáte, nebudete litovat.

Vliesové tapety

.

 Jsou z netkané textilie, vyrábějí česáním polyesterových a celulózových vláken, vyznačují se propustností vzduchu a vodní páry, na vytváření vzorů se používá PVC pěna nebo polyakrylát. Snadno se aplikují na stěny, lepidlo se nanáší pouze na stěnu a tapeta se přikládá suchá. Jejich výhodou je také jejich snadné odstranění, jsou odolné proti opotřebení a výborně zakryjí drobné nedostatky na zdi. 

REKLAMA
vliesové tapety

REKLAMA

vinilové tapety.png

Vinylové tapety

.

Jsou oblíbené díky vysoké odolnosti povrchu a snadné údržbě, jsou omyvatelné a otěruvzdorné, jsou vhodné i do vlhkých prostorů jako koupelny a kuchyně. Vyrábějí se z PVC (umělá hmota),  Zadní strana může být z papíru nebo z vliesu. Navíc horní vrstva tapety může být vyrobena i v pěnovém provedení, dají se použít i na popraskané a křivé zdi, protože mají strukturovaný povrch, který pomůže zakrýt nedokonalosti zdí.

Papírové tapety

.

Patří k základní nabídce a jsou nejlevnější, rozdělují podle hmotnosti, od lehkých s gramáží od 90g/m², po těžké 220 g/m². Dále se rozdělují na simplexové a duplexové, tzn, že použitý papír je buď jednoduchý, nebo se skládá z více vrstev. Oba druhy mohou být buď zcela hladké nebo na nich může být plastická struktura. Lepení i odstraňování je poměrně náročné, mají omezenou či nulovou omyvatelnost jsou nevhodné do míst se zvýšenou vlhkostí. K Papírovým tapetám se řadí i tzv. Pestrukta  je vhodná na nerovné a problematické stěny a přetírá klasickými interiérovými barvami.

REKLAMA
papírové tapety

REKLAMA

fototapety.png

Fototapety

Tady je každá rada drahá, výběr je široký a čeští výrobci tapet vám navíc nabízejí možnost vybrat fotografii z mezinárodní databáze nebo použít svoji vlastní. Tak snad jen malá rada - zvažte jak velký vzor chcete na zeď použít, v malé místnosti vám budou obří kostky padat na hlavu a v ložnici na vás budou obrovské masožravé květiny útočit ve spánku.

Dětské tapety

auta.jpgU malých dětí pozor, pokud už umí mluvit vyzpovídejte je jakému autíčku fandí, případně jako princeznou chce být, protože pokud zvolíte špatně už to prostě neomluvíte. Zajímavou variantou jsou dokreslovací tapety.

princezny.jpg

malujemenazed.cz