0 Kč

REKLAMA

doplňky ke krbu

Krby

.

Krb jako zdobený zdroj tepla na zámcích a velkých domech provází lidstvo po staletí. Otevřené ohniště mělo svůj půvab, ale vedle nesporného vlivu tepla na pohodu v místnostech mělo i spoustu negativ. Tím největším byla bezesporu velká prašnost, nerovnoměrné vyhřívání místností a v neposlední řadě i nebezpečí požáru z vylétavajících uhlíků.

Zásadní zlom přišel až v roce 1975, kdy se na trhu objevil první krb s prosklenými dvířky. Poslední dobou se krby, krbová kamna i krbové vložky  na tuhá paliva dostávají opět na výsluní. 

REKLAMA

Akumulační kamna

Akumulační kamna

 Klasická „kachlová“ kamna s kamnovou vložkou a akumulační hmotou, jak je známe z dob našich babiček. V současné době se vyrábí jak v klasické podobě, tak v moderním pojetí s prosklenými dvířky. K jejich stavbě se používají speciální keramické žáruvzdorné materiály. Jejich výhodou je příjemné sálavé teplo, přikládání pouze dvakrát denně a jejich pomalé chladnutí.

Krbová kamna 

Můžete vybírat mezi skutečnými designovými skvosty. Ať už se vám líbí retro, moderní nebo třeba závěsná kamna, myslete na to, že se jedná o kamna, která vytopí jen místnost ve které jsou. Částečně vytopí i tu vedlejší, pokud tedy necháte otevřené dveře.

REKLAMA
Krbová kamna

Krbová vložka

Krbová vložka

Jedná se o polotovar, který můžete vložit do připraveného otvoru ve zdi nebo jej dodatečně obezdít. Designové řešení takového krbu vám vyrazí dech.


Krb s výměníkem tepla

Krbová kamna i krbová vložka se vyrábějí ve variantě s teplovodním výměníkem. 

To znamená, že kamna můžete napojit na stávající etážové topení a vytápět jimi celý dům. Tepelná pohoda v takovém domě závisí na jeho velikosti a na výkonu vybraných kamen. Před nákupem se seznamte se všemi parametry a instalaci si domluvte se specializovanou firmou.


výměník

Dekorační krby

.

Pokud máte vytápění domu vyřešené a chcete svůj interiér jen doladit designovým krbem, poohlídněte se po krbu na biolíh. Jejich údržba není tak náročná a nepotřebují komín, při spalování biolihu se totiž do vzduchu uvolňuje převážně jen vodní pára a oxid uhličitý, tudíž není třeba řešit odvod spalin. 

REKLAMA

Krb na biolih

REKLAMA

spotřebiče2.jpgKoupit ZDE.png