0 Kč

Montáž dekorativních lamel

Velkou výhodou dekorativních lamel je jejich celkem snadná montáž.

Lepí se přímo na zeď.

.

Naše lamely mají na všech čtyřech stranách stejný dřevodekor (až na jednu výjimku lamel s přírodní dýhou), a tak se můžete rozhodnout jakou stranou lamely na zeď použijete.

Naše doporučení je, přilepit lamely 3 x 4  cm užší stranou na zeď. V takovém případě potřebujete 17 lamel s rozměrem 3 x 4 cm na šířku jednoho metru.

Počet lamel.jpg

.

Zaměření vertikální linie.jpgPokud chcete umístit lamely do středu zdi, je důležité přesně určit vertikální linii. K tomu potřebujete buď vodováhu nebo tak zvanou olovnici. Zavěšením olovnice na provázek získáte naprosto přesnou vertikálu a podél provázku si tužkou na zeď nakreslete značky na které přilepíte první lamelu.

Šířka mezery.jpgPro určení přesné vzdálenosti mezi lamelami použijte volnou lamelu, přiložte ji k té první a lamelu, kterou chcete přilepit přiložte hned vedle.

Změřte si výšku stropu a lamely zkraťte na požadovanou výšku, pokud si nejste jisti rovným řezem, můžete použít pokosnici.

V případě, že chcete lamely použít jako dopněk k nábytku, změřte prostor nad nábytkem, zkraťte lamely a lepte je hned pod strop.

Návod2.png

.

Pokosnice

Pokosnice.jpg

Pila

Pila.jpg

Lepidlo

Mamut.jpg

Mamut.png.

Lepidlo naneste jako body přibližně každých 20 cm. Lamelu pak přitiskněte na zeď a chvíli podržte.

.

.

Lamely na filcu lepidlo.jpg.

Podobně postupujte i při lepení lamelových panelů na filcu nebo na desce.

Lamely na filcu na stropě.jpg.

Jen v případě lepení panelů na strop je pro jistotu ještě přišroubujte do stropu.


Montáž lamel do podlahy a do stropu

.

Montáž lamel pomocí úhelníku.jpgUpozornění:  Montáž lamel do podlahy a do stropu svěřte odborníkovi, nejlépe truhláři nebo montážníkovi nábytku.

Montáž lamel do podlahy a do stropu.jpgPro upevnění lamel do podlahy využijte špalíček, který vyříznete ze zbytku po zkrácení lamely. Špalíček přivrtejte do podlahy a ve zkrácené lamele vyřízněte stejně velký otvor jako špalíček. Lamelu můžete ke špalíčku přilepit a v případě že lamely zatížíte např. věšákem na šaty ji ke špalíčku přišroubujte vruty. Do stropu připevněte lamely stejným způsobem.

V případě, že máte vysoký strop a nebudete lamely zkracovat nebo nechcete vyřezávat špalíček, můžete využít spojovací úhelník.

.

Montáž.jpg

Ukončení lamel.jpgLamely jsou vyrobené z MDF a tak pokud potřebujete ukončit lamely ve výšce, kde je ukončení vidět můžete seříznutou hranu přelepit koncovnou, kterou koupíte u nás na e-shopu nebo ji ošetřit tónovaným voskem.

Zakončení lamely 3.jpg

.

V případě lamel s dřevodekorem Ořech

ladí s jejich dekorem Osmo vosk, odstín Koňak.

.

.

.


Akustické lamely i akustické panely jsou určené pro interiér. Můžete je nainstalovat všude tam, kde máte nábytek.

» do obýváku » do ložnice » do dětských pokojů » do kuchyně » do předsíně » do koupelny (mimo dosah vody)


.

1 balík lamel

.

Rozmístění lamel 2,2x7.JPG

.

Rozmístění lamel 3x4.JPG

 

Zdroj obrázků: Pinterest a Dům-hrad